Home » Bez kategorii » Seminarium „Sytuacja w kraju i w regionie po wyborach samorządowych”

Seminarium „Sytuacja w kraju i w regionie po wyborach samorządowych”

 W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyło się pierwsze seminarium z cyklu Obserwatorium Polityki. Tematem seminarium była sytuacja w kraju i w regionie po wyborach samorządowych. Udział w nim wzięli zarówno członkowie PTNP Szczecin, jak i zaproszeni goście spoza PTNP.

IMG_3215IMG_3217

W ramach seminarium wygłoszono krótkie referaty poświęcone wybranym zagadnieniom związanym z wyborami samorządowymi, co zainicjowała prezes PTNP Szczecin dr hab. Renata Podgórzańska, ale głównym elementem była aktywna i wielostronna dyskusja. Uwaga uczestników koncentrowała się na problematyce tzw. „niespodzianek” wyborczych – w szczególności wyników wyborów prezydenckich w Poznaniu i Gorzowie. Szeroko omówiono również problem wysokiej liczby głosów nieważnych wskazując na różne hipotetyczne przyczyny takiego stanu rzeczy.  Swoje miejsce w dyskusji znalazła także kwestia pozycji kobiet na listach wyborczych.

W opinii uczestników, którą potwierdził były prezes PTNP Szczecin dr hab. Krzysztof Kowalczyk, pomysł seminarium oraz otwarcie cyklu Obserwatorium Polityki należy ocenić pozytywnie. W najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnych seminariów z tej serii, poświęconych aktualnym problemom w sferze politycznej i społecznej, które wymagają szczególnego zainteresowania ze strony świata nauki.

Comments are closed.